Gabinet figur woskowych w Sandomierzu! Zobaczymy bohaterów serialu „Ojciec Mateusz”

czwartek 12.01.17 21:52

Odwiedzenie plebanii księdza Mateusza Żmigrodzkiego czy komendy policji kierowanej przez inspektora Oresta Możejkę już niebawem będzie możliwe. W Sandomierzu powstanie „Świat Ojca Mateusza”, wielka gratka dla miłośników tego serialu. Znajdą się w nim między innymi woskowe figury bohaterów serialu.

– Mamy świadomość, że ludzie szukają w Sandomierzu śladów serialu: plebanii, komendy policji czy kościoła, jednak ich nie znajdują. Postanowiliśmy wyjść turystom naprzeciw i dać możliwość pooddychania serialowym powietrzem, również wtedy, gdy ekipa nie pracuje – tak o pomyśle na stałą ekspozycję mówi Krzysztof Grabowski, producent serialu.

Początkowo, dodaje Krzysztof Grabowski, planowane było utworzenie muzeum, a później – wspólnie z miastem Sandomierz – galerii. Z planów nic nie wyszło.

Ostatecznie zdecydowano, że powstanie w Sandomierzu obiekt – stała ekspozycja pod nazwą „Świat Ojca Mateusza”.
Będzie się ona znajdować na sandomierskim Rynku, w budynku restauracji Retro. Będzie zajmować część parteru oraz całe piętro kamienicy.

Pieczołowicie odtworzone wnętrza i bohaterowie z wosku

W kamienicy odtworzone zostaną pieczołowicie pomieszczenia serialowej plebanii, komendy policji, część drewnianego kościoła (który w rzeczywistości znajduje się niedaleko Warszawy), a być może także fragment Pałacu Biskupa.
Aranżacją wnętrz zajmie się Jacek Mocny, scenograf serialu.

Na zwiedzających czekać będą również figury woskowe przedstawiające główne postaci filmu – księdza Mateusza Żmigrodzkiego, którego gra Artur Żmijewski, gospodynię Natalię Borowik graną przez Kingę Preis oraz policjantów – Oresta Możejkę granego Piotra Polka i Mieczysława Nocula granego Michała Pielę.

Jak ujawnia Krzysztof Grabowski, będą również inne atrakcje.

Pamiątki, fotosy i cenne informacje

– Ci, którzy odwiedzą miejsce, będą uprzywilejowani, bowiem jako pierwsi będą mogli poznać nowe szczegóły z kolejnych sezonów serialu. Dowiedzą się choćby, jakie wątki i postaci pojawią się w nowych odcinkach – zapowiada producent “Ojca Mateusza”.
W obiekcie będzie można kupić licencjonowane pamiątki związane z serialem, płyty DVD oraz fotosy, które będą mogły być później wykorzystywane do uzyskania autografu aktora grającego w „Ojcu Mateuszu”.

Po wnętrzach oprowadzać będzie zainteresowanych przygotowany odpowiednio przewodnik. Zwiedzanie ma trwać około 25 minut, a będzie je umilać muzyka z serialu.

Budowa ma ruszyć już w następnym tygodniu. Udostępnienie pierwszych atrakcji planowane jest na lipiec, choć w pełnej krasie „Świat Ojca Mateusza” ma się pokazać miłośnikom serialu w przyszłym sezonie.

Boom turystyczny dzięki serialowi

Serial z Arturem Żmijewskim w tytułowej roli pokazywany jest w Telewizji Polskiej od 2008 roku. W Sandomierzu, głównie na Starówce, powstają plenerowe ujęcia. “Ojciec Mateusz” przyczynił się do znacznego wzrostu liczby turystów odwiedzających Sandomierz. Wiele osób przyjeżdża tutaj właśnie w związku z serialem, aby spotkać się z aktorami oraz zobaczyć miejsca, które są pokazywane w odcinkach. Oferowane są, cieszące się dużym powodzeniem, spacery po mieście śladami filmowych bohaterów. Sam serial cieszy się niesłabnącą popularnością. Każdy odcinek oglądają ponad 4 miliony widzów. Obecnie powstają odcinki do kolejnej, jesiennej seri

/* Plugin Name: BSK Column Posts Description: A plugin that show posts in column, featured image suported. Responsive supported. Version: 1.0 Author: BannerSky Author URI: http://www.bannersky.com/ */